22.10.2018. Ponedeljak

 
NAŠI PARTNERI
2_3.jpg
Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja
Savez za skolski sport Srbije
Savez za skolski sport Srbije
2_4.jpg
Savez za skolski sport Vojvodine
Grad Subotica
Grad Subotica
22.10.2018.

Gradsko prvenstvo u Futsalu u konkurenciji učenika održano je u četiri grupe dok je među učenicama bila nešto manja konkurencija te su ekipe bile podeljene u dve grupe. Po dve najbolje ekipe u obe konkurencije obezbedili su plasman na Međuokružno prvenstvo. 

Rezultati u konkurenciji učenika: 

A Grupa je svoje utakmice odigrala u OŠ "Vuk Karadžić" u Bajmoku u sredu 17. oktobra. 

  • OŠ “Vuk Karadžić” – OŠ “Matija Gubec” 3:0 
  • OŠ “Matija Gubec” – OŠ “Vladimir Nazor” 0:3 
  • OŠ “Vladimir Nazor” - OŠ “Vuk Karadžić” 1:1 / 2:1 

Konačna tabela A grupe:

  1. OŠ “Vladimir Nazor” Đurđin
  2. OŠ “Vuk Karadžić” Bajmok
  3. OŠ “Matija Gubec” Tavankut 

B Grupa je održana u OŠ “Majšanski put” u ponedeljak 15. oktobra

  • OŠ “Đuro Salaj” 6:2 
  • OŠ “OŠ “Kizur Ištvan” - OŠ “Ivan Goran Kovačić” 4:1 
  • OŠ “Đuro Salaj” - OŠ “Ivan Goran Kovačić” 4:3 
  • OŠ “Majšanski put” - OŠ “Kizur Ištvan” 7:6 

Konačna Tabela B grupe

  1. OŠ “Majšanski put” Subotica
  2. OŠ “Kizur Ištvan” Subotica
  3. OŠ “Đuro Salaj” Subotica
  4. OŠ “Ivan Goran Kovačić” Subotica 

Grupa C je svoje utakmica odigrala u OŠ "Sečenji Ištvan" u četvrtak 18. oktobra. 

  • OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” – OŠ “Sveti Sava” 3:1 
  • OŠ “Sečenji Ištvan” – OŠ “Jovan Mikić” 0:3 
  • OŠ “Sveti Sava” - OŠ “Sečenji Ištvan” 4:4 / 7:5 
  • OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” - OŠ “Jovan Mikić” 3:0 

Tabela C grupe: 

  1. OŠ “Jovan Jovanović Zmaj”
  2. OŠ “Jovan Mikić”
  3. OŠ “Sveti Sava”
  4. OŠ “Sečenji Ištvan” 

Grupa D je održana u OŠ "Miroslav Antić" u utorak 16. oktobra

  • OŠ “Hunjadi Janoš” - OŠ “Ivan Milutinović” 5:1 
  • OŠ “10. Oktobar” – OŠ “Hunjadi Janoš” 5:9 
  • OŠ “Ivan Milutinović” – OŠ “10. Oktobar” 4:3 
  • OŠ “Miroslav Antić” – OŠ “Ivan Milutinović” 0:3 

Tabela D grupe:

  1. OŠ “Hunjadi Janoš” Čantavir
  2. OŠ “Ivan Milutinović” Subotica
  3. OŠ “10. Oktobar” Subotica
  4. OŠ “Miroslav Antić” Palić 

Finalni turnir je održan u OŠ "Majšanski put" u petak 19. oktobra na kojem su učestvovali pobednici grupa

  • OŠ “Majšanski put” – OŠ “Hunjadi Janoš” 1:2 
  • OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” – OŠ “Vladimir Nazor” 5:1 
  • OŠ “Majšanski put” – OŠ “Vladimir Nazor” 8:3 
  • OŠ “Hunjadi Janoš” – OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” 0:2 

Konačan plasman

  1. OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” Subotica
  2. OŠ “Hunjadi Janoš” Čantavir
  3. OŠ “Majšanski put” Subotica
  4. OŠ “Vladimir Nazor” Đurđin 

Na okružno prvenstvo su se plasirali OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” iz Subotice i OŠ “Hunjadi Janoš” iz Čantavira

 280_1.jpg

OŠ "Jovan Jovanović Zmaj"

280_3.jpg

OŠ "Hunjadi Janoš"

280_2.jpg

OŠ "Majšanski put"

 

Gradsko prvenstvo u konkurenciji učenica održano je u OŠ "Đuro Salaj" i u OŠ "Jovan Mikić"

Grupa A, rezultati: 

  • OŠ "Đuro Salaj" - OŠ "Kizur Ištvan"
  • OŠ "Vuk Karadžić" - OŠ "Jovan Jovanović Zmaj"
  • OŠ "Kizur Ištvan" - OŠ "Vuk Karadžić"
  • OŠ "Đuro Salaj" - OŠ "Jovan Jovanović Zmaj"

KOnačna tabela A grupa: 

  1. OŠ "Jovan Jovanović Zmaj"
  2. OŠ "Đuro Salaj"
  3. OŠ "Kizur Ištvan"
  4. OŠ "Vuk Karadžić"

Grupa B, rezultati: 

  • OŠ "Jovan Mikić" - OŠ "Hunjadi Janoš"  3:0
  • OŠ " 10. Oktobar" - OŠ "Sveti Sava"    1:1 / 1:2
  • OŠ "Hunjadi Janoš" - OŠ " 10. Oktobar"  0:0 /2:1
  • OŠ "Jovan Mikić" - OŠ "Sveti Sava"   5:0

Konačna tabela B grupa: 

  1. OŠ "Jovan Mikić"
  2. OŠ "Sveti Sava"
  3. OŠ "Hunjadi Janoš"
  4. OŠ " 10. Oktobar" 

Finalni turnir održan je u OŠ "Majšanski put" u petak 19. oktobra.  

Rezultati finalnog turnira:

  • OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” – OŠ “Sveti Sava” 7:0 
  • OŠ “Jovan Mikić” – OŠ “Vladimir Nazor” 2:2 / 4:5 
  • OŠ “Sveti Sava” – OŠ “Jovan Mikić” 1:5 
  • OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” – OŠ “Vuk Karadžić” 2:0 

Konačan plasman: 

  1. OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” Subotica
  2. OŠ “Vuk Karadžić” Bajmok
  3. OŠ “Jovan Mikić” Subotica
  4. OŠ “Sveti Sava” Subotica 

Na okružno prvenstvo su se plasirale učenice OŠ “Jovan Jovanović Zmaj” iz Subotice i OŠ “Vuk Karadžić” iz Bajmoka.

280_4.jpg

OŠ " Jovan Jovanović Zmaj"

280_5.jpg

OŠ "Vuk Karadžić" - Bajmok

280_6.jpg

OŠ "Jovan Mikić"



11.10.2018.

Gradsko prvenstvo u stonom tenisu odigrano je u tehničkoj organizaciji STK Spartak a održano u Stonotensikoj hali u Subotici u utorak 9. oktobra. 

U konkurenciji osnovnih škola mešu učenicima je učestvovalo 4 škole a u pojedinačnoj konkurenciji 10 učesnika. Među učenicama u ekipnoj konkurenciji nije bilo prijavljenih škola dok je u pojedinačnoj konkurenciji učestvovalo 3 učenice. Postignuti su sledeći rezultati: 

Osnovne škole, učenici – ekipno

  1. OŠ ”Miroslav Antić“ Palić
  2. OŠ ”Jovan Mikić” Subotica
  3. OŠ ”Vladimir Nazor” Đurđin
  4. OŠ ”Đuro Salaj“ Subotica 

Osnovne škole , učenici – pojedinačno

  1. Marino Jozić, OŠ “Miroslav Antić“ Palić
  2. Vedran Bošnjak, OŠ“Jovan Mikić” Subotica
  3. Nemanja Marković, OŠ ”Jovan Mikić“ Subotica
  4. Bogdan Gvozdenović, OŠ ”Miroslav Antić “ Palić 

Osnovne škole, učenice – ekipno

279_1.jpg

Osnovne škole učenice – pojedinačno

  1. Agota Siveri Mora, OŠ “Majšanski put “ Subotica
  2. Lucija Marušin, OŠ ”Jovan Jovanović Zmaj“ Subotica
  3. Sara Vidaković, OŠ “Vladimir Nazor“ Đurđin 

 

U konkurenciji srednjih škola među učenicima je bilo prijavljeno 3 ekipe a u pojedinačnoj konkurenciji 8 učenika. Među učenicama takmičile su se dve ekipe dok je u pojedinačnoj konkurenciji bilo 4 učesnice. Među srednjoškolcima postignuti su sledeći rezultati: 

Srednje škole, učenici - ekipno

  1. TŠ “Ivan Sarić“ Subotica
  2. Politehnička škola, Subotica
  3. OiSŠ “Žarko Zrenjanin” Subotica 

Srednje škole, učenici - pojedinačno

  1. Bognar Bence Gimnazija “Deže Kostolanji” Subotica
  2. Aleksandar Čokić TŠ “Ivan Sarić“ Subotica
  3. Šarcevic Josip Politehnička skola, Subotica
  4. Filip Filipović Politehnička škola, Subotica 

Srednje škole, učenice - ekipno

  1. Gimnazija “Deže Kostolanji“ Subotica
  2. Politehnicka škola, Subotica 

Srednje škole učenice – pojedinačno

  1. Ramona Mernjak Gimnazija “Deže Kostolanji“ Subotica
  2. Francia Flavie Gimnazija “Deže Kostolanji“ Subotica
  3. Milica Lovre Politehnicka skola, Subotica
  4. Marija Stipančević Politehnička škola, Subotica 


04.10.2018.

U protekla dva dana na terenima "Kutens" u Dudovoj šumi odigrana je Liga Su šampiona u futsalu u konkurenciji učenika i učenica osnovnih škola. 

U obe konkurencije trijumfovali su đaci OŠ "Sečenji Ištvan". Među učenicima đaci ove škole su u finalu nakon penal serije savladali OŠ "Jovan Mikić" sa 3:2. Treće mesto pripalo je OŠ "Majšanski put". U konkurenciji učenica OŠ "Sečenji ištvan" je u finalu bila bolja od OŠ 2Bosa Milićević iz Novog Žednika, dok je treće mesto pripalo učenicama OŠ "Pionir" iz Starog Žednika. 

Rezultati u konkurenciji učenika: 

Grupa A

  • OŠ „Matija Gubec“ - OŠ „Jovan Mikić“ 1:2 
  • OŠ „Miroslav Antić“ - OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ 3:1 
  • OŠ „Jovan Mikić“ - OŠ „Miroslav Antić“ 2:0 
  • OŠ „Matija Gubec“ - OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ 0:1 

TABELA:

  1. OŠ „Jovan Mikić“ Subotica
  2. OŠ „Miroslav Antić“ Palić
  3. OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Subotica
  4. OŠ „Matija Gubec“ Tavankut 

Grupa B:

  • OiSŠ „Žarko Zrenjanin“ - OŠ „Ivan Goran Kovačić“ 0:2 
  • OŠ „Ivan Milutinović“ - OŠ „Ivan Goran Kovačić“ 1:1 / 3:2 
  • OŠ „Kizur Ištvan“ - OŠ „Sveti Sava“ 6:1 
  • OŠ „Kizur Ištvan“ - OŠ „Ivan Milutinović“ 1:2 
  • OŠ „Ivan Goran Kovačić“ - OŠ „Sveti Sava“ 0:3 

TABELA:

  1. OŠ „Ivan Milutinović“ Subotica
  2. OŠ „Kizur Ištvan“ Subotica
  3. OŠ „Sveti Sava“ Subotica
  4. OŠ „Ivan Goran Kovačić“ Subotica
  5. OiSŠ „Žarko Zrenjanin“ Subotica 

Grupa C:

  • OŠ „Pionir“ - OŠ „Majšanski put“ 2:4 
  • OŠ „Hunjadi Janoš“ - OŠ „Đuro Salaj“ 3:1 
  • OŠ „Majšanski put“ - OŠ „Hunjadi Janoš“ 3:0 
  • OŠ „Pionir“ - OŠ „Đuro Salaj“ 2:0 

TABELA:

  1. OŠ „Majšanski put“ Subotica
  2. OŠ „Hunjadi Janoš“ Čantavir
  3. OŠ „Pionir“ Stari Žednik
  4. OŠ „Đuro Salaj“ Subotica 

Grupa D:

  • OŠ „Bosa Milićević“ - OŠ „Sečenji Ištvan“ 0:6 
  • OŠ „Petefi Šandor“ - OŠ „Vladimir Nazor“ 2:1 
  • OŠ „Sečenji Ištvan“ - OŠ „Petefi Šandor“ 1:0 
  • OŠ „Bosa Milićević“ - OŠ „Vladimir Nazor“ 2:4 

TABELA:

  1. OŠ „Sečenji Ištvan“ Subotica
  2. OŠ „Petefi Šandor“ Hajdukovo
  3. OŠ „Vladimir Nazor“ Đurđin
  4. OŠ „Bosa Milićević“ Novi Žednik 

POLUFINALE: 

  • OŠ „Jovan Mikić“ - OŠ „Ivan Milutinović“ 1:1 / 3:1 
  • OŠ „Majšanski put“ - OŠ „Sečenji Ištvan“ 0:3 

UTAKMICA ZA III MESTO:

  • OŠ „Ivan Milutinović“ - OŠ „Majšanski put“ 1:3

FINALE:

  • OŠ „Jovan Mikić“ - OŠ „Sečenji Ištvan“ 0:0 / 2:3 

PLASMAN:

  1. OŠ „Sečenji Ištvan“ Subotica 
  2. OŠ „Jovan Mikić“ Subotica
  3. OŠ „Majšanski put“ Subotica
278_1.jpg
OŠ "Sečenji Ištvan"
 
278_2.jpg
OŠ " Jovan Mikić"
 
278_3.jpg
OŠ "Majšanski put"

--------------------------------------------------------------------------

Rezultati u konkurenciji učenica 

Grupa A:

  • OŠ „Bosa Milićević“ - OŠ „Đuro Salaj“ 3:0 
  • OŠ „Đuro Salaj“ - OŠ „10. Oktobar“ 0:4 
  • OŠ „10. Oktobar“ - OŠ „Bosa Milićević“ 2:5 

TABELA:

  1. OŠ „Bosa Milićević“ Novi Žednik
  2. OŠ „10. Oktobar“ Subotica
  3. OŠ „Đuro Salaj“ Subotica 

Grupa B:

  • OŠ „Hunjadi Janoš“ - OŠ „Sečenji Ištvan“ 0:6 
  • OŠ „Sečenji Ištvan“ - OŠ „Pionir“ 2:0 
  • OŠ „Pionir“ - OŠ „Hunjadi Janoš“ 3:1 

TABELA:

  1. OŠ „Sečenji Ištvan“ Subotica
  2. OŠ „Pionir“ Stari Žednik
  3. OŠ „Hunjadi Janoš“ Čantavir 

UTAKMICA ZA 5. MESTO:

  • OŠ „Đuro Salaj“ - OŠ „Hunjadi Janoš“ 0:1 

UTAKMICA ZA 3. MESTO:

  • OŠ „10. Oktobar“ - OŠ „Pionir“ 1:3

FINALE: 

  • OŠ „Bosa Milićević“ - OŠ „Sečenji Ištvan“ 0:4 

PLASMAN:

  1. OŠ „Sečenji Ištvan“ Subotica
  2. OŠ „Bosa Milićević“ Novi Žednik
  3. OŠ „Pionir“ Stari Žednik

278_4.jpg

OŠ "Sečenji Ištvan"

 

278_5.jpg

OŠ "Bosa Milićević" - Novi Žednik

 

278_6.jpg

OŠ "Pionir" - Stari Žednik



27.09.2018.

U Trofejnoj sali Sportkog saveza grada Subotice održan je Aktiv nastavnika fizičkog vaspitanja na kojem su donesene odluke o školskim takmičenjima koje učenike očekuju u prvom polugodištu školaske 2018/19 godine. 

Predstavljen je kalendar takmičenja i konstatovano da će sve škole sa teritorije Grada učestvovati u školskim takmičenjima. Usvojen je kalendar takmičenja kao i grupe za pojedine sportove. U prvom polugodištu biće održana takmičenja u stonom tenisu, Futsalu, plivanju, atletic i odbojci. Predstavljen je projekat "Sport u škole" koji se organizuje u saradnji sa Savezom za školski sport Srbije. U ovu akciju odlukome Upravnog Odbora uključeni su OŠ Đuro Salaj, OŠ Jovan Jovanović Zmaj i OŠ Sveti Sava.

Izvršeno je žrebanje školskih ekipa za takmičenje "Liga Su šampiona" u futsalu dok je pod tačkom razno Aktiv obavešten o projektu "Zdravo rastimo" u koji su se uključile sledeće škole: OŠ “Jovan Jovanović Zmaj”, OŠ “Matko Vuković”, OŠ “Đuro Salaj”, OŠ “Sečenji Ištvan” i OŠ “Sveti Sava. 

Kompletan izveštaj sa kalendarom takmičenja možete pogledati ovde.        

277_1.jpg

277_2.jpg



16.06.2018.

Po završetku školske 2017/18 godine savez za školski sport i pedagoge fizičke kulture Subotice sumirao je sve sportske rezultate u školskoj godini i proglasio najbolje škole po sportovima. 

Plasman ekipa: 

STONI TENIS GRADSKO

Osnovne škole, učenici

  1. OŠ „Jovan Mikić“ 3
  2. OŠ „Miroslav Antić“ Palić 2
  3. OŠ „Đuro Salaj“ 1 

učenice

  1. OŠ „Majšanski put“ 3
  2. OŠ „Ivan Milutinović“ 2
  3. OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ 1

Srednje škole  učenici: 

  1. Gimnazija „Kostolanji Deže“ 3
  2. TŠ „Ivan Sarić“ 2
  3. SŠ „Žarko Zrenjanin“ 1 

Srednje škole, učenice:

  1. Gimnazija „Kostolanji Deže“ 3
  2. Hemijsko Tehnološka škola 2 

PLIVANJE OKRUŽNO

Osnovne škole, učenici

  1. OŠ „Majšanski put“ 3
  2. OŠ „Ivan Goran Kovačić“ 2
  3. OŠ „10. Oktobar“ 1 

Osnovne škole - učenice

  1. OŠ „Sonja Marinković“ 3
  2. OŠ „Ivan Goran Kovačić“ 2 
  3. OŠ „Sveti Sava“ 1 

Srednje škole - učenici:

  1. ESŠ „Bosa Milićević“ 3
  2. Gimnazija „Svetozar Marković“ 2
  3. Medicinska škola 1 

Srednja škola - učenice

  1. Gimnazija „Svetozar Marković“ 3
  2. Medicinslka škola 2
  3. Hemijsko Tehnološka škola 1 

FUTSAL - GRADSKO

Osnovne škole - učenici:

  1. OŠ „Sečenji ištvan“ 3
  2. OŠ „Sonja Marinković“ 2
  3. OŠ „Ivan Goran Kovačić“ 1 

Osnovne škole - učenice

  1. OŠ „Jovan Mikić“ 3
  2. OŠ „Kizur Ištvan“ 2
  3. OŠ „Hunjadi Janoš“ Čantavir 1 

Srednje škole - učenici:

  • 1. ESŠ „Bosa Milićević“ 3
  • 2. Gimnazija „Svetozar Marković“ 2
  • 3. Hemijsko Tehnološka škola 0,5 3. 
  • 3. Politehnička škola 0,5 

Srednje škole - učenice:

  1. Politehnička škola 3
  2. Hemijsko Tehnološka škola 2
  3. TŠ „Ivan Sarić“ 1 

ODBOJKA - GRADSKO

Osnovne škole - učenici

  1. OŠ „Matko Vuković“ 3
  2. OŠ „10. Oktobar“ 2
  3. OŠ „Jovan Mikić“ 1 

Osnovne škole - učenice:

  1. OŠ „Jovan Mikić“ 3
  2. OŠ „Sveti Sava“ 2
  3. OŠ „Sonja Marinković“ 1 

Srednje škole - učenici:

  1. Gimnazija „Svetozar Marković“ 3
  2. Medicinska škola 2
  3. TŠ „Ivan Sarić“ 1

Srednje škole - učenice:

  • 1. Gimnazija „Svetozar Marković“ 3 
  • 2. ESŠ „Bosa Milićević“ 2
  • 3. Medicinska škola 0,5
  • 3. Politehnička škola 0,5 

KOŠARKA - GRADSKO

Osnovne škole - učenici:

  1. OŠ „Sonja Marinković“ 3
  2. OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ 2
  3. OŠ „Kizur Ištvan“ 1 

Osnovne škole - učenice:

  1. OŠ „Kizur Ištvan“ 3
  2. OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ 2 

Srednje škole - učenici:

  • 1. ESŠ „Bosa Milićević“ 3
  • 2. Gimnazija „Svetozar Marković“ 2
  • 3. TŠ „Ivan Sarić“ 0,5
  • 3. Politehnička škola 0,5 

RUKOMET - GRADSKO

Osnovne škole - učenici: 

  1. OŠ „Ivan Milutinović“ 3
  2. OŠ „10. Oktobar“ 2
  3. OŠ „Majšanski put“ 1 

Osnovne škole - učenice:

  1. OŠ „Vuk Karadžić“ Bajmok 3
  2. OŠ „Jovan Mikić“ 2
  3. OŠ „Ivan Milutinović“ 1 

Srednje škole - učenici:

  • 1. TŠ „Ivan Sarić“ 3
  • 2. Gimnazija „Svetozar Marković“ 2 
  • 3. ESŠ „Bosa Milićević“ 0,5 
  • 3. Politehnička škola 0,5 

Srednje škole - učenice:

  1. TŠ „Ivan Sarić“ 3 

GIMNASTIKA - OKRUŽNO

Osnovne škole - učenici:

  1. OŠ „Kizur Ištvan“ 3
  2. OŠ „Sonja Marinković“ 2
  3. OŠ „Majšanski put“ 1 

Osnovne škole - učenice:

  1. OŠ „Kizur Ištvan“ 3
  2. OŠ „Ivan Goran Kovačić“ 2
  3. OŠ „Hunjadi Janoš“ Čantavir 1 

Srednja škola - učenici:

  1. Gimnazija „Kostolanji Deže“ 3 

Srednje Škole - učenice: 

  1. Gimnazija „Svetozar Marković“ 3 

ATLETIKA - OKRUŽNO

Osnovne škole - učenici:

  1. OŠ „Kizur Ištvan“ 3
  2. OŠ „Sveti Sava“ 2
  3. OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ 1 

Osnovne škole - učenice:

  1. OŠ „Sveti Sava“ 3
  2. OŠ „10. Oktobar * 2
  3. OŠ „Miloš Crnjanski“ * 1 

Srednje škole - učenici: 

  1. Politehnička škola 3
  2. Hemijsko Tehnološka škola * 2
  3. ESŠ „Bosa Milićević“ 1 

Srednje škole - učenice: 

  1. Politehnička škola 3
  2. ESŠ „Bosa Milićević“ 2
  3. Gimnazija „Kostolanji Deže“ 1 

STRELJAŠTVO - OKRUŽNO

Srednje škole - učenice: 1. Hemijsko Tehnološka Škola 3

MALE OLIMPIJSKE IGRE - OKRUŽNO

Osnovne škole - učenici: 

  1. OŠ „Ivan Milutinović“ 3
  2. OŠ „Ivan Goran Kovačić“ 2
  3. OŠ „Sveti Sava“ 1 

Osnovne škole - učenice:

  1. OŠ „Ivan Milutinović“ 3
  2. OŠ „Sveti Sava“ 2
  3. OŠ „Ivan Goran Kovačić“ 1 

BASKET 3:3 - OKRUŽNO

Srednje škole - učenici:

  • 1. ESŠ „Bosa Milićević“ 3
  • 2. Gimnazija „Svetozar Marković“ 2
  • 3. TŠ „Ivan Sarić“ 0,5
  • 3. Hemijsko Tehnološka škola 0,5

Konačan plasman škola u školskoj 2017/18 godini