16.06.2019. Nedelja

 
NAŠI PARTNERI
2_3.jpg
Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja
Savez za skolski sport Srbije
Savez za skolski sport Srbije
2_4.jpg
Savez za skolski sport Vojvodine
Grad Subotica
Grad Subotica
Vesti
Uspeh subotičana na Međuokružnom takmičenju u košarci i basketu
03.04.2019.

Međuokružno prvenstvo u košarci i basketu 3:3 održano je u Kikindi u sredu 3. aprila na kojem su subotičani bili veoma uspešni.  Učenice OŠ "Jovan Mikic" u košarci i učenici ESŠ "Bosa Milićević" u basketu 3:3 obezbedili su plasman na Republičko prvenstvo.

Međuokružno takmičenje u košarci u konkurenciji osnovnih škola.

DEČACI

Ekipe učesnice:

  1. OŠ,,Žarko Zrenjanin“ Apatin
  2. OŠ,,Petefi Šandor“ Novi Sad
  3. OŠ,,Sveti Sava“ Kikinda
  4. OŠ,,Sonja Marinković“ Subotica 

Rezultati:

  • OŠ,,Sonja Marinković“: OŠ,,Petefi Šandor“ Novi Sad 36:46 (8:9;6:13;11:11;11:13)
  • OŠ,,Sveti Sava“ Kikinda: OŠ ,,Žarko Zrenjanin“ Apatin 23:30 (6:10;10:8;2:0;5:12) 
  • FINALE: OŠ,,Žarko Zrenjanin“ Apatin: OŠ ,,Petefi Šandor“ Novi Sad 44:36 (6:12;10:11;14:3;14:10) 

Pobednik je OŠ,,Žarko Zrenjanin“ Apatin koja je stekla pravo učešća na republičkom takmičenju.

DEVOJČICE:

Ekipe učesnice:

  1. OŠ,,Jovan Mikić“Subotica
  2. OŠ,,Svetozar Miletić“ Titel
  3. OŠ,,Sveti Sava“ Kikinda
  4. OŠ,,20 oktobar“ Sivac 

Utakmice:

  • OŠ,,Sveti Sava“ Kikinda : OŠ,,Jovan Mikić“ Subotica 13:21( 3:6;6:4;2:6;2:5)
  • OŠ,,20 oktobar“ Sivac : OŠ,,Svetozar Miletić“ Titel 18:19 (2:2;3:4;3:5;10:8) 
  • FINALE: OŠ,,Jovan Mikić“ Subotica : OŠ,,Svetozar Miletić“ Titel 36:33 (10:9;8:6;10:6;8:12) 
318_1.jpg

Pobednik je OŠ,,Jovan Mikić“ iz Subotice koja je stekla pravo učešća na Republičkom takmičenju.

Međuokružno prvenstvo u košarci u konkurenciji srednjih škola

Dečaci

Ekipe učesnice:

  1. Gimnazija ,,Dušan Vasiljev“ Kikinda
  2. Gimnazija ,,Veljko Petrović“ Sombor
  3. SEŠ ,,Bosa Milićević“ Subotica
  4. Gimnazija ,,J.J.Zmaj“ Novi Sad 

Rezultati:

  • Gimnazija ,,J.J.Zmaj“ Novi Sad : SEŠ,,Bosa Milićević“ Subotica 47:43 (9:12;14:11;9:9;15:11)
  • Gimnazija,,Dušan Vasiljev“ Kikinda : Gimnazija,,Veljko Petrović“ Sombor 32:50 (8:24;12:13;5:2;7:11) 
  • FINALE: Gimnazija,,Veljko Petrović“ Sombor : Gimnazija,,J.J.Zmaj“ Novi Sad 39: 32 (7:12;9:4;12:6;11:10) 

Pobednik je Gimnazija ,,Venjko Petrović“ iz Sombora koja je stekla pravo učešća na republičkom takmičenju.

DEVOJČICE:

Ekipe učesnice:

  1. Medicinska škola ,,7.april“ Novi Sad
  2. Srednja ekonomska škola Sombor
  3. ETŠ Kikinda 

Rezultati:

  • ETŠ Kikinda : Srednja ekonomska škola Sombor 21:31 (6:9;4:11;10:5;1:6)
  • Medicinska škola ,,7.april“ Novi Sad : Srednja ekonomska škola Sombor 40:14 (7:6;9:6;17:0;7:2) 

Pobednik je Medicinska škola ,,7.april“ Novi Sad koja je stekla pravo učešća na Republičkom takmičenju.

 

Međuokružno takmičenje u basketu za srednje škole

DEČACI

Ekipe učesnice:

  1. Gimnazija ,,Nikola Tesla“ Apatin
  2. SEŠ,,Bosa Milićević“ Subotica
  3. Gimnazija,,J.J.Zmaj“ Novi Sad
  4. Tehnička škola Kkikinda 

Rezultati:

  • SEŠ,,Bosa Milićecić“ Subotica : Gimnazija ,,Nikola Tesla“ Apatin 13:7
  • Gimnazija,,J.J.Zmaj“ Novi Sad : Tehnička škola Kikinda 21:0 
  • FINALE: SEŠ,,Bosa Milićecić“ Subotica : Gimnazija,,J.J.Zmaj“ Novi Sad 19:12 
318_2.jpg

Pobednik je SEŠ ,,Bosa Milićević“ iz Subotice koja je stekla pravo učešća na Republičkom takmičenju.

DEVOJKE

Ekipe učesnice:

  1. Gimnazija ,,Svetozar Marković“ Subotica
  2. Gimnazija ,,J.J.Zmaj“ Novi Sad
  3. SSŠ ,,Miloš Crnjanski“ Kikinda 

Rezultati:

  • SSŠ,,Miloš Crnjanski“ Kikinda : Gimnazija,, J.J.Zmaj“ Novi Sad 11:21
  • Gimnazija,,Svetozar Marković“ Subotica : Gimnazija,,J.J.Zmaj“ Novi Sad 6:14 

Pobednik je Gimnazija ,,J.J.Zmaj“ Novi Sad koja je stekla je pravo učešća na republičko takmičenje.